Ülemaailme Taekwondo Föderatsioon («World Taekwondo Federation», lühendatult — WTF) asutati 28.mail 1973.a. pidulikul istungil, kus osales 19 riigi esindajat.

1980.a. tunnustas Rahvusvaheline Olümpiakomitee WTF rahvusvahelise spordi föderatsioonina, muutes Taekwondo olümpiaalaks.

Seouli Olümpiamängude läbiviimise ajal 1988.a. septembris võeti Taekwondo vastu demonstratsioonalana,  aga 1994.a. septembris Rahvusvahelise  Olümpiakomitee assambleel Pariisis lülitati Taekwondo WTF Olümpiamängude programmi.

Rahvusvahelise Olümpiakomitee poolt tunnustatud kui Rahvusvaheline Föderatsioon, kontrollib, juhendab ja koordineerib ta rahvuslike organisatsioonide tegevust, kes on WTF liikmed koos nelja regionaalliiduga vastavatel kontinentidel.

Peakorter asub Kukkiwonis, Seoul, Lõuna-Korea.

wtf2

Ülemaailmne Taekwondo Föderatsiooni peamiseks eesmärgiks on  Taekwondo toetamine ja kui kaasaegse spordiala arendamine kogu maailmas. Peale selle pööratakse suurt tähelepanu Taekwondo filosoofiale, tema tehnilisele arengule ning samuti praktilise testi läbimisele musta vöö omanikele  kogu maailmas.

Taekwondo WTF visiitkaardiks on löögid jalahüpetega pea ja keha piirkonda, ning samuti kätega rindkere ja kõhu piirkonda. Iga osaleja paneb selga kaitsevesti, kiivri, bandaaži, põlve- ja küünarvarre kaitsmed. Kahevõitluse pikkus  on reeglina  3 raundi  kestvusega 3 minutit meestele ja 3 raundi  kestvusega  2 minutit naistele ja juunioridele.

Kaasaegne Taekwondo koosneb 5-st peamisest distsipliinist, mis on integreeritud ühtseks treeningkompleksiks:

Kjorugi

Olümpia kahevõitlus. Tehnika ja taktika õpe kahevõitluse pidamiseks. Sparringu ajal sportlased kannavad spetsiaalsed vestid ja kiivrid. Tavaline löök jalaga või käega vastu vastase vesti annab ühe punkti, keeruga löök vastu vastase vesti annab kolm punkti, tavaline löök pähe samuti annab kolm punkti ja keeruga löök pähe annab neli punkti. Enamus löögid on jalaga ning seetõttu, et löögid on kiired ja tugevad, Taekwondot nimetatakse “Boks jalaga”.

wtf4

Kjokpa

Demonstratsioontehnika. Inimvõimete demonstratsioon, mida on võimalik saavutada tegeledes Taekwondoga. Laudade purustamine.

Üks on, et näidata raksed tehnikat löödes laudu ja teine on vaimne tugev löök.

12729339_980221978713937_8800309207107373818_n 1

Pumse

Formaalsete harjutuste erilised kompleksid, mis imiteerivad reaalset kahevõitlust elu eest ühe või mitme vastasega, millest pumse sooritaja väljub võitjana. Praktikas on pumse aluseks mue teesise realisatsioon – Taekwondo kui võitluskunsti saavutamine.

Hosinsul

Võitluslik koostoime ja enesekaitse. Taekwondo tehnika faktilise kasutamise reaalne õpe erinevates elulistes olukordades. Imiteerides mõned olukorrad, mis ettavalmistab harrastajat kaitsta end või lahingsõpru.

wtf7

Kibon

Peamine tehnika. See on alus, millel põhineb  kõik järgnev meisterlikkus, mida saavutatakse pingeliste treeningutega.

wtf3