SNG Avatud Karikas / Taekwondo Maailma Karikas 2015, Minsk

18.-22. novembril toimus teist korda Valgevene pealinna Minski spordikompleksis Arena SNG Avatud Karikas – Taekwondo Maailma Karikas ITF. Enam kui 800 osalejat 13-st riigist võistlesid kuuel matil. Eesti Taekwondo Liitu esindas delegatsioon peatreener Kazbulat Shogenovi juhtimisel ja selle koosseisu kuulusid 27 sportlast Tallinnast, Maardust, Pärnust, Paldiskist, Kohtla-Järvelt, Sillamäelt, Tapalt ning 3 Liidu treenerit ja 3 kohtunikku.
Eesti Taekwondo Liidu koondis tõi koju 4 kuld-, 8 hõbe- ja 7 pronksmedalit.

Kompleksharjutustes (Tul, 4-1 gyp) võitis kuldmedali Pärnu Taekwondo Klubi sportlane Kamilla Velikopolje. Ta jäi samuti teiseks Sparringus kaalukategoorias juuniorid 14 – 15 aastat kuni 46 kg (4-1 gyp), Kaks medalit võitsid ka Ilja Makarov klubist Tekken, Kohtla-Järve ja Vladislav Petrov Katleri Shogen Clubist, Maardu. Ilja saavutas pronksmedalid – Tul (I – II dan) ja Sparring (14-15 aastat -63 kg, I-II dan) ning Vladislav – pronksmedali Tul (9-5 gyp) ja hõbemedali Sparringus (7-8 aastat – 32 kg. 9-5 gyp).
Maailma Karika meistriteks said Aleksandra Andreejeva (9-10 aastat, -32 kg, 9-5 gyp) ja Steven Grigel (7-8 aastat, -29 kg, 9-5 gyp) Tallinna ja Maardu Katleri Shogen Clubist ning Erik Selihov ( 14-15 aastat, -57 kg, 4-1 gyp) Katleri klubi Tapa filiaalist.
Hõbemedali Tulis tõi meie võistkonna arvele Nikolai Kudelja (9-10 aastat, 4-1 gyp), kes treenib Katleri Shogen Clubis. Ta võitis kindlalt kolmes kahevõitluses, loovutades napilt finaalis esikoha Venemaa esindajale.
Maailma Karika 2015 hõbemedali Sparringus võitsid Vjatšeslav Žarov (18-39 aastat, -71 kg, I-IV dan), Jelizaveta Plahti (18-39 aastat, -45 kg, I-IV dan) klubist Katleri – Tallinn; Kristina Livadina (14-15 aastat, -58 kg, I-II dan) Katleri Shogen Clubist, Maardu ja Anett Russ (11-13 aastat, -50 kg, 1-2 gyp) Pärnu Taekwondo klubist.
Peale Ilja Makarovi võitsid pronksmedali Sparringus samuti Olga Borisenko (18 -39 aastat, -63 kg, I-IV dan) klubist Katleri-Tallinn; Aleks Ševtsov (7-8 aastat, -26 kg, 9-5gyp) klubist Hvarang, Tallinn; Meery Soldatenko (18-39 aastat, -63 kg, I-IV dan) ja Katrin Kuzmina (11-13 aastat, -55 kg, 6-3 gyp) klubist Katleri Shogen Clubist, Maardu ja Tallinn.