Eesti Taekwondo Liit on heategevuslik mittetulundusühing, mis ühendab füüsilisi ja juriidilisi isikuid ning tegutseb ühiskondlikes huvides.
Põhiline eesmärk – Taekwondo kui spordiala, võitluskunsti ja isiku harmoonilise arengutee populariseerimine ja areng.
Eesti Taekwondo Liit on:
* Rahvusvahelise Taekwon-do Föderatsiooni (ITF) liige alates aastast 1992;
* Euroopa Taekwon-do Föderatsiooni (EITF) liige aastast 2004;
* Rahvusvahelise Võitluskunstide Mängude Komitee (IMGC) liige aastast 2004;
* Eesti Olümpiakomitee liige aastast 2005;
* Eesti Võitlusspordi Ühingu (EVSÜ) liige ja asutaja aastast 2008.
Eesti Taekwondo Liit alustas oma tegevust 19. novembril 1992.a. Tänaseks on ühing laienenud ja tugevnenud. Taekwondo klubid tegutsevad 14-s Eesti linnas ja vallas: Tallinn, Maardu, Paldiski, Tapa, Jüri, Haapsalu, Pärnu, Paikuse, Sillamäe, Kohtla-Nõmme, Kohtla-Järve, Jõhvi, Mäetaguse, Sinimäe.
Eesti Taekwondo Liit teeb koostööd erinevate võitluskunstide arendavate organisatsioonidega. Taekwondo liidu sportlased pälvisid medaleid Wushu, Karate, Kudo ja Kickboxingu võistlustel. Alates 2008 aasta Eesti Taekwondo Liit koostöös teiste Eesti Võitlusspordi Ühingu organisatsioonidega igal aastal viib läbi Eesti Lahtiseid Võitlusspordi Mängud.
Ühiskondlik tegevus
Oma igapäevategevuse raames pöörab Eesti Taekwondo Liit erilist tähelepanu heategevusele.
Igal aastal korraldab ETL mitmeid näidisesinemisi üle kogu Eesti. Nende esinemiste eesmärgiks on muuhulgas „probleemsetes noorukites\” ja vähekindlustatud peredest pärit lastes huvi äratamine spordiga tegelemise vastu.
ETL poolt korraldatavatele rahvusvahelistele üritustele kutsutakse lapsi vähekindlustatud peredest ja lastekodudest. Ürituste külastamiseks saavad nad tasuta pileteid. Selleks tehakse koostööd kohalike omavalitsuste, koolide ja Tallinna lastekodudega.
Liidu instruktorid osalevad vähekindlustatud peredest lastele linnalaagrite organiseerimisel ja läbiviimisel.
Suur roll ETL tegevuses on koostööl Rahvusvahelise Rahvuskultuuride Ühenduste Liiduga LÜÜRA ning noorsooühinguga Põlvkond. Koostöö väljendub ühises kultuurielus, ühistes projektides ning vastastikuses abis.