22. märtsil 1966.a. kutsus Taekwondo looja  kindral Choi Hong Hi kokku asutava konverentsi ühiskondliku  kogu  loomiseks, mis hakkaks   arendama Taekwondo liikumist maailmas.

Sellel konverentsil võeti ühehäälselt vastu  otsus nimetada uus organisatsioon juriidilise nimega  „Rahvusvaheline Taekwondo Föderatsioon“ ( International Taekwondo Federation, lühendatult ITF).

ITF esindab  võitluskunsti ja spordiala, mille lõi tema looja. Samal konverentsil valiti Choi Hong Hi Rahvusvahelise Taekwondo ITF  Föderatsiooni presidendiks.   Iga nelja aasta tagant taasvaliti ta presidendiks  kuni tema surmani 15.juuni 2002.a.

Organisatsiooni peakorter asub Viinis, Austrias.

image003
ITF eesmärgiks on Taekwondo levitamine üle maailma  ja  ta muutmine kõige massilisemaks spordialaks.

Taekwondo on mitmevõistlus, mis koosneb viiest distsipliinist:

Tul

Formaalsed harjutuskompleksid. Sportlased võistlevad formaalsete harjutuskomplekside demonstreerimises. Hinnatakse tehnika õigsust, löökide ja blokkide esinemise kiirust ja jõudu, tasakaalu, rütmi ning esituse esteetilisust.

Meeskonnavõistluses esitavad formaalseid harjutuskomplekse võistkonnad, rõhutades esituse sünkroonsust ja harmoonilisust.

6

Masogi

Kahevõitlus. Sportlased võistlevad kahevõistluses vastavalt oma kaalukategooriale. Hinnatakse rusikate ja jalgadega lubatud tsoonidesse doseeritud kontaktiga tehtavate löökide täpsust. Kõige rohkem punkte saavad sportlased raskete ringlöökide ja hüppes sooritatud löökide eest.

Meeskonnavõistluses paneb iga võistkond välja ühe sportlase, teine meeskond aga vastase, kaalukategooriat arvestamata. Võidab see meeskond, kellel on rohkem võidetud kahevõitlusi.

file64760300_75d197e0

Hosinsul

Enesekaitse. Sportlased võistlevad enesekaitsevõtete esitamises, imiteerides reaalset võitlust mitme vastase vastu. Hinnatakse kohustuslike tehniliste elementide esitust, tegevuste harmoonilisust, reaalsust ja artistlikkust.

Võistlused on Taekwondo tähtis, kuid mitte ainuke element. Üle nelja dani meistriastme valdajad ei võta võistlustest osa, vaid tegutsevad instruktoritena.

hosinsul 6

Te-Ki

Spetsiaalne hüppetehnika. Sportlased võistlevad hüppetehnikas viies kindlaksmääratud jalalöögis erineva raskusastmega. Laua kõrgus, mille vastu löögid sooritatakse, on vastava seadmega reguleeritav ja võib ulatuda üle 3 meetri, sõltuvalt löögi keerulisusest.

Hinnatakse hüppelöögi esituse õigsust ja laua kõrgust. Võistkonnavõistluses teeb iga meeskonnaliige viiest kindlaksmääratud   löögist ainult ühe hüppelöögi.

14017764_1063620883675575_655270903_n 3

Virek

Laudade purustamine. Sportlased võistlevad laudade purustamises viie kindlaksmääratud löögiga: kaks käe- ja kolm jalalööki. Laudade mõõdud on 30 cm * 30 cm * 1,5 cm ja need kinnitatakse spetsiaalses seadmes. Laudade kogus võib ulatuda üle 10-ne. Hinnatakse löökide õigsust ja purustatud laudade hulka.

Võistkonnavõistluses teeb iga meeskonnaliige viiest kindlaksmääratud löögist ainult ühe löögi.

 

 

14011911_1063619937009003_1537451265_n 3