22. märtsil 1966.a. kutsus Taekwondo looja kindral Choi Hong Hi kokku asutava konverentsi ühiskondliku kogu loomiseks, mis hakkaks arendama Taekwondo liikumist maailmas.
Sellel konverentsil võeti ühehäälselt vastu otsus nimetada uus organisatsioon juriidilise nimega „Rahvusvaheline Taekwondo Föderatsioon“ ( International Taekwondo Federation, lühendatult ITF).
ITF esindab võitluskunsti ja spordiala, mille lõi tema looja. Samal konverentsil valiti Choi Hong Hi Rahvusvahelise Taekwondo ITF Föderatsiooni presidendiks. Iga nelja aasta tagant taasvaliti ta presidendiks kuni tema surmani 15.juuni 2002.a.
Organisatsiooni peakorter asub Viinis, Austrias.

ITF eesmärgiks on Taekwondo levitamine üle maailma ja ta muutmine kõige massilisemaks spordialaks.
Taekwondo on mitmevõistlus, mis koosneb viiest distsipliinist:
Tul
Formaalsed harjutuskompleksid. Sportlased võistlevad formaalsete harjutuskomplekside demonstreerimises. Hinnatakse tehnika õigsust, löökide ja blokkide esinemise kiirust ja jõudu, tasakaalu, rütmi ning esituse esteetilisust.
Meeskonnavõistluses esitavad formaalseid harjutuskomplekse võistkonnad, rõhutades esituse sünkroonsust ja harmoonilisust.

Masogi
Kahevõitlus. Sportlased võistlevad kahevõistluses vastavalt oma kaalukategooriale. Hinnatakse rusikate ja jalgadega lubatud tsoonidesse doseeritud kontaktiga tehtavate löökide täpsust. Kõige rohkem punkte saavad sportlased raskete ringlöökide ja hüppes sooritatud löökide eest.
Meeskonnavõistluses paneb iga võistkond välja ühe sportlase, teine meeskond aga vastase, kaalukategooriat arvestamata. Võidab see meeskond, kellel on rohkem võidetud kahevõitlusi.

Hosinsul
Enesekaitse. Sportlased võistlevad enesekaitsevõtete esitamises, imiteerides reaalset võitlust mitme vastase vastu. Hinnatakse kohustuslike tehniliste elementide esitust, tegevuste harmoonilisust, reaalsust ja artistlikkust.
Võistlused on Taekwondo tähtis, kuid mitte ainuke element. Üle nelja dani meistriastme valdajad ei võta võistlustest osa, vaid tegutsevad instruktoritena.

Te-Ki
Spetsiaalne hüppetehnika. Sportlased võistlevad hüppetehnikas viies kindlaksmääratud jalalöögis erineva raskusastmega. Laua kõrgus, mille vastu löögid sooritatakse, on vastava seadmega reguleeritav ja võib ulatuda üle 3 meetri, sõltuvalt löögi keerulisusest.
Hinnatakse hüppelöögi esituse õigsust ja laua kõrgust. Võistkonnavõistluses teeb iga meeskonnaliige viiest kindlaksmääratud löögist ainult ühe hüppelöögi.

Virek
Laudade purustamine. Sportlased võistlevad laudade purustamises viie kindlaksmääratud löögiga: kaks käe- ja kolm jalalööki. Laudade mõõdud on 30 cm * 30 cm * 1,5 cm ja need kinnitatakse spetsiaalses seadmes. Laudade kogus võib ulatuda üle 10-ne. Hinnatakse löökide õigsust ja purustatud laudade hulka.
Võistkonnavõistluses teeb iga meeskonnaliige viiest kindlaksmääratud löögist ainult ühe löögi.
