4-itf-news-april

Lockdown

Vastavalt valitsuse määrusele kehtestati Eestis alates 11. märtsist piirangud. Märtsiks ja aprilliks plaanitud võistlused lükati edasi 2021. aasta sügisele. Kõik treeningud jätkuvad veebis.

3-itf-news-april

Vebinar “2021 COVID-19 and Clean Sport Update”

Eesti Taekwondo Liidu treenerid osalesid vebinaril, kus tõsteti puhta spordi säilimise küsimus koroonaviiruse leviku ajal. Erilist tähelepanu pöörati treeneri rollile sportlaste ettevalmistusel sellel perioodil.

1-itf-news-april

Czech Open

Tänavu toimub iga-aastane rahvusvaheline turniir Czech Open uues formaadis. Registreerimine käib ITF andmebaasi kaudu.

seisund-table

Sporditreeningute korraldamine alates 11.03.2021

Vabariigi Valitsuse 19.08.2020. aasta korralduse nr 282 § 2014 kohaselt kehtivad alates 11. märtsist 2021. a kuni 11. aprillini 2021. a (kaasa arvatud) treeningtegevusele järgmised reeglid: siseruumides sportimine, treenimine, noorsootöö, huvitegevus, huviharidus, täienduskoolitus ja täiendõpe ei ole lubatud; välistingimustes sportimine,

29dek-championship-02

Esimesed taekwondo ITF maailmameistrivõistlused erivajadustega inimestele

29. detsembril 2020 Rahvusvahelise taekwondo ITF föderatsiooni ja Rahvusvahelise erivajadustega inimeste taekwondo föderatsiooni (Special Needs Taekwondo International, SNTI) koostöös toimusid taekwondo ITF ajaloo esimesed maailmameistrivõistlused erivajadustega inimestele. Võistlustest võttis osa 76 sportlast 12 riigist, sh Austraaliast, Inglismaalt, Eestist, Saksamaalt, Kreekast,

131052505_10158927709759329_5411262267276878075_n

Mobiilne rakendus

TKD mobiilne rakendus on loodud kõigi taekwondo huviliste koondamiseks ja suhtlemise võimaluste laiendamiseks. Läbi mobiilse rakenduse on võimalik jälgida kõiki uudiseid meistrivõistluste, seminaride ja teiste ametlike ürituste kohta.

online-942406_960_720

Online Treeningud

Al. 14.12.2020.a. Eesti Taekwon-do Liidu klubid jätkavad offline treeningutega mis on suunatud ainult koondise liikmetele ja kandidaatidele. Ülejäänud treeningud – online (küsi liigipääsu treeneri käest).

Screenshot 2020-12-03 at 05.03.21

Kallid lapsevanemad ja sportlased!

Kallid lapsevanemad ja sportlased!Jälgides maailma tendentsi olümpialiikumiseses, alustas Rahvusvaheline Taekwon-do Föderatsioon sportlaste andmete ühise baasi formeerimise protsessi. Seoses sellega alustame Eesti sportlaste andmete kogumist ja sisendamist. Andmete sisestamise tähtaeg  19.detsember!

7

Veebimaailmameistrivõistlused para taekwondos

Detsembril toimuvad esimesed veebimaailmameistrivõistlused para taekwondos, mis toimuvad platvormil Cyber Arena at the ITF Official Online Platform. Eesti osaleb esmakordselt. Toetame omasid!

6

Rahvusvahelise taekwondo föderatsiooni kodulehekülg

Meil on hea meel pöörata teie tähelepanu asjaolule, et Rahvusvahelise taekwondo föderatsiooni kodulehekülg on läbinud uuenduskuuri – sai ilusama kujunduse ning on muutunud tunduvalt mugavamaks ja informatiivsemaks. Nüüd on teil võimalus mitte ainult jälgida eelolevaid üritusi, vaid ka sirvida kõige

5

COVID-19

Käesolevaga teatame, et seoses koroonaviiruse leviku kõrge tasemega on kõik võistlused ja üldüritused 2020. aasta lõpuni tühistatud. Hoidke ennast ja oma lähedasi!

2

Para Taekwondo

novembril osalesid meie treenerid esimesel praktilisel seminaril rahvuslikele para Taekwondo föderatsioonidele, mida organiseeris Rahvusvaheline para taekwondo föderatsioon. Täname Kazbulat Šogenovit ja Ilona Uzlovat aktiivse osalemise ja panuse eest para taekwondo arengusse Eestis.

4 (2)

ITF Data Protection Assembly

1.novembril osales Eesti Taekwondo Liit Assambleel ITF, kus tutvustati ITF ametlikku online platvormi andmete integreeritud baasiga. Täname Anton Arhipovit esitatud materjalide ja õpetuse eest.

120146460_10158738247059329_6969168335332309145_n

Heategevusjooks

23.septembril osalesid meie sportlased spordinädala raames heategevusjooksul. Jooksu eesmärgiks oli mitte ainult tervisliku eluviisi propageerimine, vaid ka erivajadustega laste toetamine.

tech-seminar

Taekwondo ITF tehniline seminar

5.-6. septembril  toimus rahvusvaheline Taekwondo ITF tehniline seminar  meister Vjatšeslav Semenkovi ( Läti) juhendamisel. Peale seminari läbis Liidu treenerite koosseis atesteerimise kvalifikatsiooni tõstmiseks. 

5

Taekwondo Föderatsiooni ITF

Vastavalt Rahvusvahelise Taekwondo Föderatsiooni ITF uuele määrusele peavad kõik sportlased, treenerid ja kohtunikud läbima koolituskursuse ja saama sertifikaadi! Informeerime, et kõik on kohustatud tutvuma Maailma Antidopingu Koodeksiga (https://www.wada-ama.org/en) ja läbima e-õppe  https://www.wada-ama.org/en. Treeneritele: www.wada-ama.org/en/resources/ Koondise liikmetele: www.wada-ama.org/en/resources/  TÄHTIS MÄRKUS! Moodulid on

4

Veel üks Liidu treener läbis astase “spetsiaalse pedagoogika” kursus

Meil on hea meel teatada, et veel üks Liidu treener läbis aastase “ spetsiaalse pedagoogika” kursuse riikliku eelarvega St.Peterburgi Pedagoogilises Akadeemias koostöös Tallinna õppenõustamiskesakusega Milena Pogodajeva juhendamisel.Täname võimaluse eest! Antud haridus võimaldab meil suurendada tavarühmades tegelevate eriliste vajadustega laste ja

3

Taekwondo laager maalilises Lõuna- Eesti kohas

25.juunist kuni 4.juulini toimus kauaoodatud taekwondo laager maalilises Lõuna- Eesti kohas. Peale treeningute oli lastel võimalus tutvuda ajalooliste paikadega, külastada teaduskeskust ja lihtsalt hästi aega viita.

2

Online turniir taekwondos

31.mail toimus esmakordselt Liidu ajaloos online turniir taekwondos alal“kompleksharjutused”. Täname Anton Arhipovit, Taekwondo ITF presidendi abi jaonline võistluste komitee esimeest antud võimaluse , kõrge organiseerimise tasemeja toetuse eest turniiri läbi viimisel! Turniiri võitjaid autasustati mälestusmedalitega.

9

Official ITF Online Platform

Seoses koronaviiruse levikuga ja sellest tingitud isolatsiooniga loodi Official ITF Online Platform, mis aitab toetada treeningute jätkamist ja sportlaste motiveerimist. Jälgike uudiseid. Varsti toimuvad ka e-võistlused!

7

E-Taekwondo Entsüklopeedia

Sõbrad! Hea meelega teatame, et on olemas võimalus tellida elektroonilist taekwondo entsüklopeediat inglise keeles. See läheb kasuks ettevalmistumisel eksamiks.

5

Eriolukord

Kallid sõbrad! Seoses eriolukorraga teatame, et kõik meie saalid on kinni. Teil on olemas võimalus külastada meie veebitreeninguid. Jälgike uudiseid meie Facebooki kinnistes rühmades ja olge kontaktis teie treeneritega! Palume järgida ettevaatusmeetmeid ja hoida oma ja enda lähedaste tervist! Samuti

8

Ri Yong Son sünnipäev

16. aprillil tähistab oma 56. sünnipäeva taekwondo ITF presindent, professor Ri Yong Son. Meie südamlikud õnnitlused ja tervisesoovid!

6

Taekwondo 65

11. aprillil tähistas taekwondo 65. aasta juubelit! Palju õnne kõigile olulise tähtpäeva puhul! Tugevat tervist ja head tuju!

3

Eesti meistrivõistlused taekwondos

15. veebruaril 2020 toimusid Tondiraba jäähallis Eesti meistrivõistlused taekwondos. Esmakordselt toimusid meistrivõistlused Eesti avatud võitlusspordi mängude raames. Meistrivõistlustest võttis osa üle 150 sportlase. Võitlused toimusid laste (6–8 a., 9–10 a.), kadettide (11-13 a.), juunioride (14–15 a., 16–17 a.), täiskasvanute (üle

mart-arts

Eesti lahtised võitlusspordi mängud

15.–16. veebruaril toimusid Tondiraba spordihallis juba 13. korda Eesti lahtised võitlusspordi mängud, kus sportlased erinevatest riikidest mõõtsid jõudu. Ühtlasi toimusid seal Eesti meistrivõistlused taekwondos. Sel nädalavahetusel toimus Eesti suurim sündmus võitluskunstide valdkonnas – Eesti lahtised võisltusspordi mängud, kus oli esindatud

mart-arts

Eesti Lahtised Võitlusspordi Mängud

15-16.veebruar 2020Tondiraba Jäähall (Varraku 14, Tallinn) LAUPÄEV (15.02.2020.a.)Võistluste toimumise aeg: 11:00 – 17:00 Kahevõitluste alaliigid: Kudo Taekwondo (ITF) Noavõitlus (Knife fighting) Kickboxing Poks Taipoks Espadron Eesti Lahtiste Võitlusspordi Mängude pidulik avamine – 13:00 (EVSÜ 2019 .a. parimate sportlaste autasustamine, laulja

1

Seminar: töö erivajadustega lastega

Veel eelmisel aastal oleme käivitanud seminaride tsükli, kus käsitleti tööd erivajadustega lastega. Täname Kodurahu fondi ja meie suurepäraseid lektoreid, tänu kellele paraneb treeninguprotsessi kvaliteet ja õhkkond trennides.

2

President Cup 2020

Eesti Taekwondo Liidu 8 sportlast koos treener Kazbulat Šogenoviga võtsid osa spordikooli „President“ IX Venemaa Taekwondo ITF karikavõistlustest President Cup 2020, mis toimusid 24.–26. veebruaril 2020 Moskvas, Dünamo spordihallis. Turniirist võttis osa 1000 osalejat Venemaalt, Valgevenest, Usbekistanist, Tadžikistanist, Iirimaalt, Kreekast

nov-dec-6

Kalevi Spordihallis valiti aasta parimaid sportlasi

12. detsembril Kalevi Spordihallis valiti aasta parimaid sportlasi. Väga meeldiv on see, et üks kandidaatidest oli Aleksandra Andreeva, uus Euroopa meister ja 2019. aasta maailmameister, kes on Kazbulat Šogenovi õpilane. Galaõhtut korraldas Tallinna noorsoo- ja spordiamet.

nov-dec-7

VII European King of Taekwondo, Greek Open 2019 (Thessaloniki, 14.-15. detsember 2019)

14.-15. detsembril toimus Kreeka Thessalonikis järjekordne rahvusvaheline turniir taekwondos ITF „Euroopa taekwondo kuningas“. Turniirile kogunes üle 1300 osaleja 14 riigist, sh Argentiinast, Paraguayst, Hiinast, Sloveeniast, Bulgaariast, Kreekast, Ukrainast, Eestist jt. Eesti delegatsioon koosnes 9 inimesest vanemtreeneri Kazbulat Šogenoviga eesotsas. Delegatsiooni

nov-dec-8

18. detsembril tunnustati Hilton Tallinn Park hotellis parimaid sportlasi

Eesti Taekwondo Liidu sportlastel ja treeneritel oli au osaleda Eesti Olümpiakomitee pidulikul vastuvõtul Eesti 2019. aasta parimate sportlaste ja treenerite seas! Tänukirjadega tunnustati juuniorid Aleksandra Andreeva (Euroopa ja maailmameister taekwondos, kahevõitluse kategoorias kuni 40 kg), Erik Lavrov (pronks Euroopa meistrivõitlustelt

nov-dec-9

Atesteerimiseksamid

Kombekohaselt toimusid detsembris-jaanuaris kõikides Eesti Taekwondo Liidu klubides atesteerimiseksamid lastele ja täiskasvanutele.

nov-dec-5

III Lõuna-Korea suursaadiku karikaturniir taekwondos WT (Tallinn, 2019)

Ei möödunudki ühte nädalat pärast eelmisi võistlusi – Minskis peetud Maailma Karikaturniiri taekwondos – kui meie väsimatu võitlejad esinesid rahvusvahelisel turniiril taekwondos WT, mis on ka olümpiaala. Võitlusi korraldas Eesti Taekwondo Föderatsioon Soomes asuva Lõuna-Korea saatkonna toetusel. Turniir toimus juba

nov-dec-4

Lahtised SRÜ karikavõistlused taekwondos – Maailma Karikas

29. novembrist kuni 1. detsembrini toimusid Minskis, Arena spordikompleksis järjekordsed Lahtised SRÜ karikavõistlused taekwondos – Maailma Karikas. Üle 1200 osaleja 16 riigist võistlesid 7 vaibal. Eesti Taekwondo Liidu võistkond tõi koju 17 medalit, neist 1 kuld, 4 hõbedat ja 12

2 MEISTRI 9 NOV

Eesti meistrivõistlused taekwondos

10. novembril 2019 toimusid Tallinnas, Lasnamäe kergejõustikuhallis igaastased Eesti meistrivõitlused taekwondos. Võitlused toimusid toimusid laste (6–8 a., 9–10 a.), kadettide (11-13 a.), juunioride (14–15 a., 16–17 a.), täiskasvanute (üle 18 a.) ja veteranide (üle 36 a.) vanuserühmades kahevõitluse kategoorias ning

nov-dec-2

Spordihommik 2019

Kutsume Teid osalema Spordihommiku treeningul 29. novembril kell 8.00-9.00 Sõle Spordikeskuses, kus treeningut korraldab Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart. Lisaks toimuvad Spordihommiku raames treeningud Lasnamäe Kergejõustikuhallis ja Tallinna Spordihallis, vabaujumiseks on avatud Nõmme Ujula ja Õismäe Ujula. Rohkem infot spordihommiku kohta

nov-dec-3

Taekwondo tehniline seminar

22.–24. novembril osalesid Eesti Taekwondo Liidu instruktorid rahvusvahelisel tehnilisel seminaril, mis toimus Austrias. Pärast nende naasmist koju korraldati siseseminar Kazbulat Šogenovi ja Vladislav Šonitševi juhendamisel eesmärgiga jagada kogemust ja rääkida uuendustest.

october-3

Moskva taekwondo kooli karikas

Eesti Taekwondo Liidu sportlased Tallinnas, Maardust, Pärnust ja Sillamäelt võtsid osa XI Moskva kooli karika võistlustest, mis on Venemaa suurim turniir (18.–20.10.2019, Moskva võitluskunstide keskus). Parimaid selgitati 1700 osaleja hulgast Venemaalt, Valgevenest ja Eestist. Eesti delegatsioon tõi koju 6 kulda,

october-4

Lahtised Merevaigu karika võitlused taekwondos

26.–27. oktoobril toimusid Riia rahvuslikul spordiareenil (Läti) Lahtised Merevaigu karika võitlused taekwondos. Sportlased Ukrainast, Kreekast, Lätist, Leedust, Rootsist ja Eestist võistlesid turniiri peaauhinna – Merevaigu karika – eest. Tänavu võitis peaauhinna suurim võistlustel esindatud võistkond Ukrainast, Kiievist (60 inimest). Katleri

october-2

Taekwondo ITF võistlused 2019

12. oktoobril Ahtme spordihallis toimusid järjekordsed taekwondo ITF võistlused algajatele, millest võtsid osa ligi 150 sportlast seitsmest klubist üle Eesti. Võitlused toimusid kahevõitluse ja kompleksharjutuste (tõlid) kategooriates.

october-1

Võitluskunstide tervisepäev

Pühapäeval, 6. oktoobril toimus Lasnamäe Kergejõustikuhallis võitlusspordi tervisepäev „Stopp kiusamisele!“. Tegemist on traditsiooniliseks muutunud aktsiooniga, mis toimub Eesti võitlusspordi ühenduse juhtivate treenerite eestvedamisel. Üle 200 sportlase vanuses 3–50 aastat võtsid osa soojendusest, mille viisid läbi Eesti tuntuimad taekwondo, poksi, muay-thai,

tervisepaev-new

Võitluskunstide tervisepäev

Septembris stardib traditsiooniline spordinädal, mis toimub Euroopa Komisjoni egiidi all, mille organisaatoriteks Eestis on Eesti Olümpiakomitee ja ühendus “ Sport kõigile”. Selle nädala raames toimub 29.septembril Lasnamäe kergejõustikuhallis sportlike kahevõitluste päev! Osalemine on tasuta. Registreerimine kohapeal!

oismae-2019

Uus koht

Pöörame teie tähelepanu, et septembrikuust alustab tööd uus rühm Õismäel!

13592348_10154354003564329_7251843839428419402_n

Suvelaager 2016

10 päeva jooksul toimus Madsa Spordibaasis laste Taekwondo suvelaager. Enam kui 100 inimest üle Eesti osalesid treeningkogunemistel. Elamusterohke treeningute- ja meelelahutusprogramm ei jätnud kedagi ükskõikseks. Laagri ajal külastasid lapsed Pühajärve SPA-d, autode linna. Samuti võtsid nad vastu külalisi Tartust (laste

13248587_1146159888737759_5604953574050572554_o

BaltCup2016

Tallinnas toimus juubeli rahvusvaheline Taekwondo turniir BaltCup2016. 14. ja 15. mail toimus Lasnamäe Kergejõustikuhallis juubeli rahvusvaheline Taekwondo turniir BaltCup2016. Turniiril osales enam kui 400 sportlast Venemaalt, Soomest, Lätist, Valgevenest, Ukrainast ja Eestist. Turniiri avamisel esinesid laste tantsu – ja spordikollektiivid.