Euroopa Meistrivõistlused

Eesti taekwondo rahvuskoondis võitis möödunud nädalal Kreeta saarel toimunud Euroopa Meistrivõistlustel kaheksa medalit.

25.-30. oktoobril toimunud rahvusvahelisel võistlusel esines Eesti taekwondo rahvuskoondis spordidelegatsiooni juhi, Eesti Taekwondo Liidu peasekretäri Ilona Uzlova sõnul edukalt. „Need olid esimesed rahvusvahelised kontaktsed võistlused viimase pooleteise aasta jooksu ja see peegeldus ka ettevalmistuse kvaliteedis. Tavaliselt osalevad meie sportlased hooaja jooksul rohkem kui kahekümnel turniiril. Kahjuks ei saanud ka mõned meie parimad sportlased osaleda haiguse tõttu,“ ütles Uzlova. Siiski laekus tema sõnul rahvuskoondise arvele üks kuld-, üks hõbe- ja kuus pronksmedalit, millega pääses Eesti tugevamate esikümnesse 25 riigi hulgast, saavutades 8. koha.

Kuldmedali Euroopa Meistrivõistlustelt taekwondos tõi Eestile Pärnu Taekwondo Klubi treener Robert Trofimov, kes võistles veteranide sparringus (kaalukategooria kuni 80 kg). Hõbemedali võitis Pärnu Taekwondo Klubi kasvandi Henri Merivälja kadettide 11-13 sparringus (kaalukategooria kuni 55 kg).

Pronksmedalu võitsid Anette Russ (Pärnu Taekwondo klubi, esimesed danid), Ilja Makarov (Katleri Taekwondoklubi, täiskasvanute sparring kaalukategoorias kuni 71 kg), Gloria Lehmus (Pärnu taekwondoklubi, sparring kaalukategoorias kuni 40 kg), Arina Tišuk (Tallinna spordikooli ja Katleri taekwondiklubi, sparring kaalukategoorias üle 65 kg) ja meeste koondis koosseisus: Kazbulat Shogenov, Aleksandr Antonov, Vladislav Žarov, Ilja Makarov ja Erik Karankevitš (jõuline purustamine).

Treener ja Eesti Taekwondo Liidu juhatuse liige Kazbulat Shogenov avaldas kahetsust, et antud meistrivõistlustel ei õnnestunud meeste koondisel pääseda meeskondlikus sparringus poolfinaali. „Kohe esimeses ringis kohtusime vene sportlastega – maailma kõige tugevama koondisega eelmiste aastate tulemuste põhjal. Me võitsime kaks ja kaotasime kolm kahevõitlust, andsime Venemaa koondisele suurepärase võitluse, aga poolfinaali saamiseks jäi meil puudu ainult ühest võidust,“ ütles Shogenov.

Järgmised turniirid, kus Eesti koondis kavatseb osaleda, on Maailmameistrivõistlused juunioridele ja veteranidele ning neile kohe järgnev Maailma Karikas.