Euroopa meistrivõistlused taekwondos tõid Eestisse kuldmedali

17.–24. aprillini toimusid Itaalias Jesolo linnas Euroopa meistrivõistlused taekwondos ITF. Sellel aastal osales meistrivõistlustel enam kui 700 sportlast 31-st riigist. Eesti koondist esindas 30 sportlast.
Kahekordseks Euroopa meistriks juunioride seas sai Eesti Taekwondo Liidu alla kuuluva Katleri Taekwondoklubi (treener Aleksandr Antonov) ja Tallinna Spordikooli kasvandik Arina Tišuk. Juunioride sparringus (16-17 aastat, – 70kg) võitis ta oma vastaseid Bulgaariast, Belgiast, Norrast ja finaalis suutis võita raskes vastasseisus ukrainlanna. Üldkokkuvõttes viis Tišuk läbi ja võitis viis võitlust.
Võistluste tulemuste põhjal pääses Eesti 10 parima meeskonna hulka, saavutades üldkokkuvõttes 10. koha. Eesti koondis võitis 14 medalit, nendest üks kuld-, kuus hõbe- ja seitse pronksmedalit. Esimeseks tuli üldmeeskondlikus arvestuses taas Kreeka. Teise ja kolmanda koha jagasid omavahel Ukraina ja Tšehhi meeskonnad.
Järgmised Euroopa meistrivõistlused taekwondos toimuvad 2024. aastal Sloveenias ning 2025. aastal Tallinnas kui Tallinn kannab Euroopa spordipealinna tiitlit.
Eesti koondise tulemused:
Kuld:
*(1) Arina Tišuk (sparring, juuniorid 16-17 aastat, -70 kg)
Hõbe:
*(1) Aleksei Zadorin (tul, kadetid 11-13 aastat; (2) Anette Russ (tul, täiskasvanud 18-34 aastat); (3) Maksim Dmitrijev (tul, veteranid 35-44 aastat; (4) Igor Kozljuk (sparring, kadetid 11-13 aastat, -50 kg); (5) Romet Ignatjev (sparring, kadetid 11-13 aastat, -35 kg); (6) Henri Merivälja (sparring, juuniorid 14-15 aastat, -60 kg)
Pronks:
*(1) Kazbulat Shogenov (Tul, veteranid 35-44 aastat); (2) Aleksandra Andreejeva (sparring, täiskasvanud 18-34 aastat, -47 kg); (3) Kamilla Velikopolje (sparring, täiskasvanud 18-34 aastat, -47 kg)); (4) Kirill Radajev (sparring, kadetid 11-13 aastat, -60 kg); (5)Arseni Smirnov (sparring, kadetid 11-13 aastat, -45 kg) ; (6) Maria Vorobjova (sparring, juuniorid 16-17 aastat, -46 kg); (7) Nikolai Grinin (sparring, veteranid 35-44 aastat, -80 kg)