Eesti Taekwondo koondis Euroopa kümne tugevama koondise seas

13062163_1071593579563365_8984377942948392633_n

Eesti sportlased võitsid Euroopa Taekwondo Meistrivõistlustel (ITF) 10 medalit (1 kuld-, 4 hõbe- ja 5 pronksmedalit) ning sellega kindlustasid nad koha kontinendi kümne tugevama meeskonna seas. Eesti koondis saabus tagasi Salonikist (Kreeka), kus 11.-17. aprillini toimusid Euroopa Taekwondo Meistrivõistlused (ITF). Võistlustest võttis osa enam kui 700 osalejat 31-st riigist.

Euroopa meistriks sparringus (55+) nooremas vanusekategoorias sai Anni Ermel (treener Kazbulat Šogenov), tema eakaaslane Anette Russ (treener Robert Trofimov) võitis hõbemedali sparringus (-50kg) ja pronksmedali kompleksharjutustes „tul“. Väga lähedal võidupjedestaali kõrgeimale astmele sparringus kuni 63 kg oli juunior Ilja Makarov (treener Maksim Dmitrijev). Finaali saatuse määras trahvipunkt kolm sekundit enne kahevõitluse lõppu ja tulemuseks hõbemedal. Pronksi sparringus kuni 69 kg võitis juunior Martin Stihharev (treener Sergei Mašara).
Kõige töökam hõbemedal täiskasvanute koondise liikmete seas kuulub Vladislav Žarovile sparringus kuni 71 kg. Teel finaali alistas Žarov rasketes kahevõitlustes konkurente Inglismaalt, Ukrainast, Iirimaalt ja Tšehhist; võitluses kuldmedali eest alistus ta tasavägises võitluses Venemaa sportlasele. Täiskasvanute koondise arvele tõid medaleid samuti Jelizaveta Plahti – hõbe sparringus kuni 45 kg ja pronks „ tulis“, Vjatšeslav Ištšik – pronks (85+ kg), Jekaterina Fedkina – pronks (- 69kg). Sportlaste treener on Mihhail Kõlvart.
„Viimastel aastatel näitavad meie sportlased stabiilseid tulemusi tiitlivõistlustel. On oluline märkida, et Eesti Taekwondo Liit võitis õiguse viia läbi 2018.a. Euroopa Meistrivõistlused Tallinnas. Üheaegselt Euroopa Meistrivõistlustega osalesid meie sportlased möödunud nädalavahetusel WTF võitlustel Lätis, kus võideti 24 medalit ja Soomes, kus võideti 18 medalit,“ märkis oma kõnes Eesti Taekwondo Liidu president Mihhail Kõlvart.